زمان تعویض تشک

با توجه به زمان بندی اعلام شده توسط تولید کنندگان تشک های طبی و فنری بهتر است که بین 5 تا ده سال تعویض تشک انجام شودوالبته هر تولیدکننده ای طبق زمانی که برای گارانتی تشک ها قرار میدهد تعویض دارد و آن را ضمانت میکند.به مرور زمان و استفاده مداوم از تشک تغییراتی در آن ایجاد شود که مصرف کننده ناچار به تعویض آن شود.چند نمونه از تغییرات که باعث تعویض تشک میشود را باهم مرور میکنیم.

با توجه به زمان بندی اعلام شده توسط تولید کنندگان تشک های طبی و فنری بهتر است که بین ۵ تا ده سال تعویض تشک انجام شودوالبته هر تولیدکننده ای طبق زمانی که برای گارانتی تشک ها قرار میدهد تعویض دارد و آن را ضمانت میکند.به مرور زمان و استفاده مداوم از تشک تغییراتی در آن ایجاد شود که مصرف کننده ناچار به تعویض آن شود.چند نمونه از تغییرات که باعث تعویض تشک میشود را باهم مرور میکنیم.

۱.تغییر رنگ تشک

با توجه به اکسیداسیون به وجود آمده در تشک تغییر رنگ امری طبیعی است.مواد شیمیایی به نام پلی یورتان که با گذشت زمان دچار اکسید شدن میشود باعث زرد شدن تشک میشود ، همچنین تماس مستقیم بدن و عرق کردن بدن و مراقبت نکردن از لایه پوششی تشک باعث تغییر رنگ میشود.البته تغییر رنگ دلیل مهمی برای تعویض تشک نیست ،اما مواردی وجود دارد که مصرف کننده ناچار به تعویض آن شده است.همچنین با استفاده از روکش تشک و ملحفه میتوان این مورد را پنهان کرد.

۲.بیرون زدن فنر تشک

در تشک هایی با گذر زمان و استفاده نادرست از آن و هچنین کیفیت نامرغوب مواد به کار رفته در فنر های تشک، گاهی فنر ها از تشک بیرون میزند.که این امر مصرف کننده را به ناچار وادار به تعویض تشک میکند.برای جلوگیری از این رخداد باید هنگام خرید حتما تحقیق کنید و خرید با کیفیتی را انجام دهید.

۳.فرو رفتگی تشک

فرو رفتن قسمتی از تشک امری کاملا طبیعی است.پس از چند سال استفاده از تشک معمولا این اتفاق در بسیاری از تشک ها مشاهده میشود. معمولا در صورت عدم جا به جایی تشک در هر ۶ ماه ایجاد میشود.با جا به جا کردن تشک و برگرداندن تشک از رویی به روی دیگر میتوان جلوی این اتفاق را گرفت و تا زمانی که برای گارانتی تشک تعیین شده است از آن استفاده خوبی کرد.البته در مواردی فرو رفتگی ها شدید هستند و فرد را دچار کمر درد میکند که برای جلوگیری از آسیب های ناشی از آن باید تشک تعویض شود.

۴.فرورفتگی و یا به اصطلاح(شکم دادن تشک از پهلو)

در صورت استفاده نادرست و نشستن بر لبه ی تشک به صورت مداوم و طولانی ،تشک به اصطلاح از پهلو شکم میدهد و دچار فرورفتگی میشود این امر بر روی خواب انسان روی تشک تاثیر منفی نمیگذارد و دلیل مهمی برای تعویض نیست.

۵.وجود حشرات

ممکن است گاهی وجود حشرات ریز نظیر ساس بر روی تشک باعث آزرده خاطر شدن مصرف کننده شود.در این صورت باید با روش های به خصوصی مثل سم زدایی و یا استفاده از حشره کش ها و قراردادن تشک در آفتاب باعث از بین رفتن حشرات شوید.اما این اتفاق بسیار کم مشاهده شده و نیاز به تعویض ندارد.بهتر است برای جلوگیری از چنین اتفاقی از خرید خود مطمئن باشیم و تشک را طبق استاندار و ایده آل بدن خود و همچنین کیفیت مرغوب و مناسب خریداری کنید تا دچار این شرایط ناهنجار نشوید.و همواره در نظر داشته باشید که با رعایت نکات نگهداری از تشک میتوان طول عمر آن را افزایش داد و از آن بهتر استفاده کرد.

نظرتان را بنویسید.