انتخاب بهترین تشک خواب

در واقع بهترین تشک مناسب برای ما کدام است؟

امروزه برای داشتن خواب راحت و با آرامش از تشک های مدرن و طبی که تنوع زیادی هم دارند خرید میکنیم ، اما در واقع بهترین تشک مناسب برای ما کدام است؟

آیا تشک طبی برای همه مناسب است ؟

این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده ، زیرا خیلی جا ها از جمله در فضای مجازی میبینیم و میشنویم که بهترین تشک ، تشک طبی است.

این باور اشتباه است. تشک های طبی انواع مختلفی دارند و برای همه نوع سلیقه و ساختار بدنی تولید شده اند و هر شخصی باید مطابق با سلیقه و ایده آل ساختار بدنی خود تصمیم به خرید بهترین تشک کند.

حتی عادت های انسان و طرز خوابیدن او بر انتخاب تشک تاثیر گذار است ، همچنین سن و سال و ساختار بدنی که دچار مشکلات و درد های کمر و ستون فقرات هم تاثیر دارد.

طبق تحقیقات و مشاهدات کارشناسان و پزشکان بهترین طرز خوابیدن ، خوابیدن به پشت است به حالتی که سطح کمر و گردن و پشت سر بر روی تشک قرار بگیرد. در این حالت وزن انسان به طور کامل بر روی تشک تقسیم میشود و ماهیچه های بدن کامل و بدون فشار به نقطه ای استراحت میکند.برای این نوع مدل خوابیدن بهتر از تشک های طبی که دارای فوم های هوشمند هستند استفاده کرد و بعضا افراد روی این تشک اگر تکان بخورند فرد مقابل دچار مشکل نمیشود و تشک لغززش ندارد.

مدل خوابیدن به پشت

مدل های خوابیدن دیگری هم هست که برای آنها هم انواع مختلفی تشک طراحی شده است.

افرادی هستند که هنگام خواب عادت دارند به پهلو بخوابند . این افراد هنگام خواب فشار بیشتری به یک طرف از بدنشان وارد میکنند و به اصطلاح وزن خود را بر یک طرف از بدن میگذارند. این افراد باید تشک نسبتا نرم تری را انتخاب کنند تا سطح یک طرف از بدن در فضایی که انعطاف بیشتری دارد پخش شود.

مدل خوابیدن به پهلو

بعضی از افراد عادت دارند بر روی شکم میخوابند و در این صورت تمام وزن خود را با فشار آوردن به شکم و غضلات سینه بر روی تشک تقسیم میکنند.اغلب این افراد خیلی سخت میخوابند زیرا این مدل خاص باعث به هم ریختن انحنای طبیعی ستون فقرات می شود و در نهایت باعث درد در قسمت پایین کمر می شود.پس بهتر است دنبال تشکی باشید که سفت باشد و بین فوم و فنر ، فوم را انتخاب کنید که تراکم بالایی دارد و جلوی انقباض غضلات را تا حدود خیلی کمی میگیرد.

مدل خوابیدن به روی شکم
نتیجه ؟

این ها عادت های خواب شما است و طبق آنها بنا بر استاندار ها تعاریفی هست و تشک های ساخته شده هم مطابق آن تنوع دارند. یرای خرید مناسب تشک خود حتما قبل از خرید توجه داشته باشید که برای چه سنی و چه وزنی و چه مدل ساختار بدنی خرید میکنید.خواب در زندگی شما خیلی حیاتی است.بدون خواب کافی بدن شما خوب کار نمیکند و حتما تا زمانی که باید، شما زنده نخواهید ماند. بنابراین برای خرید مطمئن و متناسب ،با کارشناسان مربوط در این زمینه مشورت کنید.

نظرتان را بنویسید.